Waponeta Middle School Cross Country Invitational
September 22, 2020
Thank you for racing with Speedy Feet
Overall Finish List - Boys
Middle School Boys
Middle School Boys
O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Age
1 1 8 Connor Raines Bath 12:38.1 6:19/M 8
2 2 7 Landon Jones Bath 12:53.6 6:27/M 8
3 3 34 Jmiai Adam Shawnee 13:13.0 6:37/M 8
4 4 69 Block Griffin Wapak 13:17.8 6:39/M 8
5 5 70 Sell Hayden Wapak 13:50.7 6:55/M 7
6 6 43 Fraser Rhett Shawnee 13:53.1 6:57/M 8
7 7 9 Jaden Ryan Bath 13:58.5 6:59/M 8
8 8 72 Puff Isaac Wapak 14:11.3 7:06/M 8
9 9 44 Schaub Ty Shawnee 14:11.5 7:06/M 8
10 10 10 Brayden Van Horn Bath 14:14.8 7:07/M 8
11 11 40 Jmiai Harroun Shawnee 14:16.1 7:08/M 8
12 12 57 Jacob Kaiser St Mary's 14:23.1 7:12/M 8
13 13 66 Johns Aythen Wapak 14:52.0 7:26/M 8
14 14 19 Kaleb Giesige Celina 15:05.2 7:33/M 0
15 15 39 Hile Gabe Shawnee 15:09.4 7:35/M 8
16 16 35 Magnum Chadwick Shawnee 15:11.5 7:36/M 8
17 17 58 Colin Ridgeway St Mary's 15:27.5 7:44/M 8
18 18 20 Elon Montague Celina 15:50.1 7:55/M 0
19 19 67 Cope Ethan Wapak 15:54.3 7:57/M 8
20 20 38 Conely Evan Shawnee 16:03.1 8:02/M 8
21 (> 7) 36 Hoops Connor Shawnee 16:06.8 8:03/M 7
22 21 59 Ethan Wilker St Mary's 16:07.8 8:04/M 7
23 22 18 Gavin Fisher Celina 16:17.5 8:09/M 0
24 23 5 Cohlin Croy Bath 16:20.8 8:10/M 7
25 24 73 Bacon Landon Wapak 16:24.3 8:12/M 7
26 25 55 Bennett Glass St Mary's 16:31.5 8:16/M 8
27 26 17 Jackson Dickerson Celina 16:35.9 8:18/M 0
28 27 22 Owen Nixon Celina 16:41.7 8:21/M 0
29 28 21 Jackson Newcomb Celina 16:52.7 8:26/M 0
30 (< 5) 76 Aiden Keating Lima Central Catholic 16:59.3 8:30/M
31 (> 7) 33 Hull Aaron Shawnee 17:10.1 8:35/M 8
32 (> 7) 42 Brennan Noah Shawnee 17:13.3 8:37/M 7
33 29 56 Luke Hertenstein St Mary's 17:15.9 8:38/M 8
34 30 15 Colin Buening Celina 17:16.7 8:38/M 0
35 (> 7) 23 Ben Russell Celina 17:28.8 8:44/M 0
36 31 54 Carrol Everett St Mary's 17:57.6 8:59/M 8
37 32 68 Shively Graham Wapak 18:00.5 9:00/M 7
38 33 60 Hunter Wingett St Mary's 18:12.4 9:06/M 7
39 (< 5) 77 Kenyon Kill Lima Central Catholic 18:21.2 9:11/M
40 (> 7) 37 Vondrell Connor Shawnee 18:22.4 9:11/M 7
41 34 4 Michael Ball Bath 21:20.7 10:40/M 8
Team Summary Report - Boys
Middle School Boys
Middle School Boys
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Bath 43 1 2 7 10 23 34
Top 5 Times: 1:10:06.0
2 Shawnee 44 3 6 9 11 15 16 20
Top 5 Times: 1:10:43.3
3 Wapak 49 4 5 8 13 19 24 32
Top 5 Times: 1:12:06.3
4 St Mary's 104 12 17 21 25 29 31 33
Top 5 Times: 1:19:45.9
5 Celina 107 14 18 22 26 27 28 30
Top 5 Times: 1:20:30.5