2019 Bob Schul Invitational
August 24, 2019
Results by Speedy Feet
Overall Finish List - Girls
Middle School Girls
Middle School Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Age
1 1 1898 Addison McAuley W. Liberty-Salem 11:53.7 5:57/M 8
2 2 1621 Brittany Arnold Botkins 12:36.1 6:18/M 8
3 3 1912 Samantha Erbach Waynesville 12:40.3 6:20/M 8
4 4 1732 Alynna Wilson Lebanon 12:54.8 6:27/M 8
5 5 1752 Maggie Hemmelgarn Minster 12:57.4 6:29/M 8
6 6 1915 Kyla Harvey Waynesville 13:00.0 6:30/M 8
7 7 1902 Ashley Yoder W. Liberty-Salem 13:03.5 6:32/M 8
8 8 1868 Meredith Barga Versailles 13:09.9 6:35/M 8
9 9 1629 Alaina Mann Botkins 13:12.0 6:36/M 7
10 10 1913 Maria Gill Waynesville 13:21.1 6:41/M 8
11 11 1748 Chaney Cedarleaf Minster 13:31.4 6:46/M 8
12 12 1721 Mazie Monroe Lebanon 13:34.3 6:47/M 7
13 13 1834 Emily Fleming Sidney 13:34.5 6:47/M 8
14 14 1897 Claire Longshore W. Liberty-Salem 13:38.5 6:49/M 8
15 15 1644 Ruby Gross Carroll 13:40.3 6:50/M 7
16 16 1795 Annie Neff Oakwood 13:41.2 6:51/M 8
17 17 1874 Carly Graves Versailles 13:41.9 6:51/M 8
18 18 1784 Lauren Pollock Northwestern 13:48.0 6:54/M 7
19 19 1810 Eva Goubeaux Russia 13:50.9 6:55/M 8
20 20 1715 Gabrielle Coleman Lebanon 13:51.5 6:56/M 8
21 21 1914 Emme Greely Waynesville 13:53.5 6:57/M 8
22 22 1900 Lilli Weaver W. Liberty-Salem 13:54.5 6:57/M 8
23 23 1788 Clementine Davies Oakwood 13:55.9 6:58/M 8
24 24 1899 Lili Smith W. Liberty-Salem 13:56.2 6:58/M 8
25 25 1675 Kensie Carter Franklin 13:56.5 6:58/M 8
26 26 1756 Anna Larger Minster 13:58.2 6:59/M 8
27 27 1658 Elyza Long Covington 13:58.4 6:59/M 7
28 28 1918 Olivia Walters Waynesville 13:59.9 7:00/M 7
29 29 1789 Charlotte DeLong Oakwood 14:00.2 7:00/M 8
30 30 1663 Johanna Welborn Covington 14:00.3 7:00/M 8
31 31 1630 Malanie Maurer Botkins 14:02.3 7:01/M 8
32 (< 5) 1692 Alicia Crawford Houston 14:02.8 7:01/M 8
33 32 1811 Saige Hoying Russia 14:02.9 7:01/M 7
34 33 1599 Arrianne Garrison Arcanum 14:03.5 7:02/M 8
35 34 1887 Madison Ware Versailles 14:08.0 7:04/M 7
36 35 1645 Marin Keferl Carroll 14:10.4 7:05/M 7
37 36 1818 Jaela Shappie Russia 14:12.2 7:06/M 8
38 37 1894 Taylor Kennedy W. Liberty-Salem 14:14.2 7:07/M 8
39 38 1758 Rachel Niekamp Minster 14:15.1 7:08/M 8
40 39 1723 Lilian Orosz Lebanon 14:15.4 7:08/M 8
41 40 1773 Chloe Glay Monroe 14:18.3 7:09/M 7
42 41 1703 KaiLea Miller Indian Lake 14:22.3 7:11/M 8
43 42 1761 Ava Stammen Minster 14:23.2 7:12/M 7
44 (< 5) 1693 Reece Lawhorn Houston 14:23.7 7:12/M 8
45 43 1881 Emma Meyer Versailles 14:27.2 7:14/M 8
46 44 1740 Shannon Brumbaugh Milton-Union 14:28.5 7:14/M 8
47 45 1626 Grace Gutman Botkins 14:29.9 7:15/M 7
48 46 1744 Morgan Quesinberry Milton-Union 14:33.1 7:17/M 8
49 47 1648 Maggie Poor Carroll 14:33.6 7:17/M 8
50 (< 5) 2159 Kennedy Moore Legacy Christian 14:33.9 7:17/M 8
51 48 1889 Kerrigan Burgel W. Liberty-Salem 14:35.3 7:18/M 8
52 (< 5) 1768 Taylee Woodbury Mississinawa Valley 14:35.5 7:18/M 7
53 49 1759 Sadie Niemeyer Minster 14:38.9 7:19/M 7
54 50 1714 Alexa Centers Lebanon 14:39.6 7:20/M 8
55 51 1873 Erin Frederick Versailles 14:46.7 7:23/M 7
56 52 1790 Gabriella Kimbrough Oakwood 14:48.4 7:24/M 8
57 53 1628 Izzie Koenig Botkins 14:49.6 7:25/M 8
58 54 1817 Addison Shappie Russia 14:51.4 7:26/M 7
59 55 1876 Paige Holzapfel Versailles 14:51.7 7:26/M 7
60 56 1707 Chloe Sparks Indian Lake 14:53.2 7:27/M 8
61 57 1797 Lilly Rich Oakwood 14:56.4 7:28/M 7
62 58 1753 Ashlyn Homan Minster 14:56.6 7:28/M 8
63 59 1866 Mary Schade Valley View 14:57.3 7:29/M 7
64 60 1802 Ashlyn Gearhardt Piqua 14:58.1 7:29/M 7
65 (< 5) 1686 Taylor Aldredge Graham Local 14:58.6 7:29/M 7
66 61 1919 Alena Wooldridge Waynesville 14:59.1 7:30/M 7
67 62 1640 Serenity Suggs Brookville 14:59.3 7:30/M 7
68 63 1841 Olivia Murphy Sidney 15:00.2 7:30/M 8
69 (< 5) 1737 Emily Webb Madison 15:01.0 7:31/M 8
70 64 1917 Isabel King Waynesville 15:04.4 7:32/M 7
71 65 1743 Ty Parsons Milton-Union 15:06.5 7:33/M 8
72 (< 5) 1598 Peyton Billenstein Ansonia 15:07.7 7:34/M 8
73 66 1730 Isabella Sieve Lebanon 15:07.8 7:34/M 7
74 (< 5) 1848 Eva Wildermuth Springfield Northridge 15:07.8 7:34/M 8
75 67 1719 Alexa Lane Lebanon 15:08.2 7:34/M 8
76 68 1614 Ella Reier Bellefontaine 15:08.5 7:34/M 8
77 (> 7) 1762 Beth Trzaska Minster 15:10.5 7:35/M 7
78 (< 5) 1738 Kylie Wells Madison 15:11.4 7:36/M 8
79 (< 5) 1681 Hallie Aslinger Franklin Monroe 15:12.2 7:36/M 8
80 69 1775 Natalie Long Monroe 15:12.9 7:36/M 7
81 70 1636 Dylan Ballin Brookville 15:14.4 7:37/M 7
82 (> 7) 1754 Morgan Ketner Minster 15:14.7 7:37/M 8
83 71 1815 Laci Phlipot Russia 15:16.7 7:38/M 8
84 (< 5) 1921 Makayla Fleming Weisenborn 15:16.9 7:38/M 7
85 72 1624 Ava Egbert Botkins 15:17.5 7:39/M 8
86 (> 7) 1720 Allyvia Miller Lebanon 15:18.3 7:39/M 8
87 (> 7) 1729 Addi Shinski Lebanon 15:19.2 7:40/M 7
88 (< 5) 1691 Leah Zimmerman Holy Angels 15:20.0 7:40/M 8
89 (> 7) 1724 Alaina Panek Lebanon 15:20.5 7:40/M 8
90 73 1929 Grace Laramore Xenia Warner 15:20.7 7:40/M 7
91 74 1907 Brooke Minnig Wapakoneta 15:21.6 7:41/M 8
92 75 1836 Malea Hensley Sidney 15:23.5 7:42/M 8
93 (< 5) 1736 Allyson Hudek Madison 15:24.8 7:42/M 8
94 76 1643 Ava Clough Carroll 15:28.0 7:44/M 7
95 (< 5) 1856 Alaina Rogers Troy Christian 15:28.3 7:44/M 7
96 77 1649 Nora Sableski Carroll 15:30.3 7:45/M 8
97 (> 7) 1755 Adriana Kremer Minster 15:30.9 7:45/M 7
98 78 1702 Hannah Metzger Indian Lake 15:31.2 7:46/M 8
99 (> 7) 1891 Maddison Cole W. Liberty-Salem 15:31.2 7:46/M 8
100 (< 5) 1635 Megan Wood Bradford 15:32.6 7:46/M 7
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Age
101 (> 7) 1890 Anna Cole W. Liberty-Salem 15:34.7 7:47/M 7
102 79 1623 Sophie Braun Botkins 15:34.9 7:47/M 7
103 (< 5) 1847 Sara Watkins Springfield Northridge 15:37.6 7:49/M 7
104 80 1875 Lydia Hecht Versailles 15:37.8 7:49/M 8
105 (< 5) 1655 Grace Selm Catholic Central 15:39.8 7:50/M 8
106 81 1777 Riley Monroe Monroe 15:40.3 7:50/M 7
107 (> 7) 1883 Keira Rahm Versailles 15:42.8 7:51/M 7
108 82 1851 Josie Jennings Springfield Shawnee 15:42.8 7:51/M 7
109 83 1704 Carlie Nickel Indian Lake 15:43.5 7:52/M 8
110 (< 5) 1781 Gretchen Murphy National Trail 15:43.9 7:52/M 8
111 84 1706 Kierra Saunders Indian Lake 15:44.3 7:52/M 8
112 (> 7) 1711 Gabby Bevan Lebanon 15:44.6 7:52/M 8
113 (> 7) 1763 Abrianna Wuebker Minster 15:47.9 7:54/M 7
114 85 1816 MacKenzie Rose Russia 15:48.0 7:54/M 7
115 86 1824 Alyssa Ross Shawnee 15:48.2 7:54/M 8
116 87 1646 Gabrielle Kilby Carroll 15:48.4 7:54/M 7
117 88 1903 Natalie Hefner Wapakoneta 15:49.0 7:55/M 8
118 89 1803 Abby Lambert Piqua 15:50.9 7:55/M 7
119 (< 5) 1665 Isabella Ferriman Dayton Christian 15:51.2 7:56/M 8
120 (> 7) 1871 Madalyn DeMange Versailles 15:51.5 7:56/M 8
121 (< 5) 1920 Enna Eastman Weisenborn 15:53.2 7:57/M 8
122 (< 5) 1857 Annie Twiss Troy Christian 15:53.8 7:57/M 8
123 (> 7) 1726 Vivian Repka Lebanon 15:55.8 7:58/M 7
124 90 1637 Bree Fowler Brookville 15:55.9 7:58/M 7
125 91 1806 Berklee Webster Piqua 15:56.6 7:58/M 7
126 92 1613 Kailyn Newman Bellefontaine 15:57.5 7:59/M 7
127 93 1805 Miranda Sweetman Piqua 15:58.0 7:59/M 7
128 (< 5) 1656 Emily Tropp Catholic Central 15:58.3 7:59/M 8
129 94 1808 Josie Bergman Russia 15:59.3 8:00/M 7
130 95 1601 Carley Rieman Arcanum 16:00.7 8:00/M 8
131 (> 7) 1878 Holly Langenkamp Versailles 16:00.8 8:00/M 8
132 (> 7) 1747 Lydia Bornhorst Minster 16:00.8 8:00/M 7
133 96 1838 Kara Kellner Sidney 16:03.0 8:02/M 7
134 (< 5) 1767 Syenna Purdin Mississinawa Valley 16:04.9 8:02/M 7
135 (> 7) 1911 Makayla Bell Waynesville 16:05.0 8:03/M 8
136 97 1908 Amelia Sammetinger Wapakoneta 16:08.5 8:04/M 7
137 98 1664 Ella White Covington 16:09.9 8:05/M 8
138 (< 5) 1844 Sydney Free Springfield Northridge 16:10.9 8:05/M 7
139 (< 5) 1859 Morgan Deskins Urbana 16:11.5 8:06/M 7
140 99 1647 Anna Murray Carroll 16:11.5 8:06/M 8
141 (< 5) 1690 Kate Welsheimer Greenon 16:11.6 8:06/M 8
142 (> 7) 1731 Julia Thurston Lebanon 16:15.4 8:08/M 7
143 (< 5) 1605 Sadie Tarplee Baker 16:15.5 8:08/M 7
144 100 1852 Gracie Short Springfield Shawnee 16:18.4 8:09/M 7
145 (< 5) 1668 Patricia Grimm Dixie 16:19.0 8:10/M 8
146 (> 7) 1886 Carley Timmerman Versailles 16:19.2 8:10/M 8
147 101 1639 Madison Ketchen Brookville 16:20.0 8:10/M 7
148 (> 7) 1870 Abigail Cress Versailles 16:20.2 8:10/M 8
149 (> 7) 1725 Melanie Potthast Lebanon 16:20.7 8:10/M 8
150 102 1739 Magnolia Black Milton-Union 16:21.8 8:11/M 8
151 (> 7) 1895 Anna Knox W. Liberty-Salem 16:24.3 8:12/M 7
152 (< 5) 1669 Martha Chrisman Fairlawn 16:28.8 8:14/M 7
153 103 1787 Sarah Connell Oakwood 16:30.5 8:15/M 8
154 104 1785 Emma Webb Northwestern 16:31.8 8:16/M 8
155 (< 5) 1694 Faith McKee Houston 16:33.0 8:17/M 8
156 (< 5) 1697 Abby Stolly Incarnation 16:33.8 8:17/M 8
157 105 1828 Amelia Vega-Ortiz Shawnee 16:35.0 8:18/M 8
158 106 1794 Neave Lynch Oakwood 16:35.1 8:18/M 8
159 (< 5) 1682 Elli Earwood Franklin Monroe 16:35.2 8:18/M 8
160 (> 7) 1650 Ella Schultz Carroll 16:38.0 8:19/M 7
161 (< 5) 1685 Lauren Schmitmeyer Franklin Monroe 16:38.5 8:19/M 7
162 (> 7) 1901 Izzy Wygal W. Liberty-Salem 16:39.0 8:20/M 8
163 (> 7) 1722 Rhiannon Orcutt Lebanon 16:39.7 8:20/M 8
164 107 1701 Cameron Finfrock Indian Lake 16:41.6 8:21/M 7
165 (< 5) 1766 Ingrid Ojeda Mississinawa Valley 16:45.4 8:23/M 8
166 (> 7) 1749 Brooke Clune Minster 16:48.6 8:24/M 8
167 108 1861 Olivia Ables Valley View 16:49.7 8:25/M 8
168 109 1774 Chloe Hedges Monroe 16:50.7 8:25/M 8
169 (> 7) 1728 Emma Shaw Lebanon 16:52.7 8:26/M 7
170 (> 7) 1757 Ashley Meyer Minster 16:53.8 8:27/M 8
171 110 1673 Annie Bales Franklin 16:53.8 8:27/M 7
172 (< 5) 1858 Allison Cole Twin Valley South 16:59.1 8:30/M 7
173 (> 7) 1751 Lexi Hanson Minster 17:00.7 8:30/M 7
174 (> 7) 1916 Makayla Kamp Waynesville 17:04.5 8:32/M 8
175 111 1906 Abagail Makuh Wapakoneta 17:05.2 8:33/M 7
176 (> 7) 1879 Lola McGhee Versailles 17:06.2 8:33/M 7
177 (< 5) 1708 Fayth Neer Jackson Center 17:06.7 8:33/M 8
178 112 1616 Brianne Sechrest Bellefontaine 17:09.3 8:35/M 7
179 113 1606 Carisse Comstock Bellefontaine 17:09.5 8:35/M 8
180 (> 7) 1746 Josi Boate Minster 17:09.7 8:35/M 7
181 (> 7) 1809 Emma Caldwell Russia 17:11.6 8:36/M 7
182 114 1611 Kaydin Lenhart Bellefontaine 17:11.8 8:36/M 7
183 (> 7) 1884 Lauren Rismiller Versailles 17:13.0 8:37/M 8
184 115 1604 Karis Wright Arcanum 17:15.9 8:38/M 8
185 (> 7) 1750 Mallory Fiefl Minster 17:16.3 8:38/M 7
186 (< 5) 1667 Charliegh Crawford Dixie 17:18.3 8:39/M 8
187 (> 7) 1745 Riley Billings Minster 17:20.0 8:40/M 8
188 116 1931 Ally Merriman Xenia Warner 17:23.6 8:42/M 8
189 117 1741 Elyse Coate Milton-Union 17:24.0 8:42/M 8
190 (< 5) 1654 Avery Guenther Catholic Central 17:24.4 8:42/M 8
191 (< 5) 1666 Annie Bannis Dixie 17:24.9 8:42/M 8
192 118 1850 Jackie Harris Springfield Shawnee 17:25.1 8:43/M 8
193 (> 7) 1651 Lily Wittman Carroll 17:26.0 8:43/M 8
194 119 1831 Hannah Carlson Sidney 17:26.5 8:43/M 8
195 (> 7) 1812 Sayer Magoto Russia 17:27.7 8:44/M 7
196 120 1638 Addison Hern Brookville 17:27.8 8:44/M 8
197 (> 7) 1760 Rose Schmiesing Minster 17:33.6 8:47/M 7
198 121 1772 Isabel Fults Monroe 17:37.5 8:49/M 7
199 122 1778 Hailey Powell Monroe 17:39.5 8:50/M 7
200 123 1853 Sydney Wilson Springfield Shawnee 17:40.5 8:50/M 8
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Age
201 (> 7) 1716 Lindsie Donahue Lebanon 17:45.8 8:53/M 8
202 (> 7) 1718 Mikayla Harbeck Lebanon 17:47.3 8:54/M 8
203 (> 7) 1713 Nadia Burke Lebanon 17:47.6 8:54/M 7
204 124 1698 Annie Braig Indian Lake 17:48.4 8:54/M 8
205 (> 7) 1792 Sophia LaPietra Oakwood 17:50.6 8:55/M 8
206 125 1842 Lydia Neves Sidney 17:52.8 8:56/M 7
207 126 1603 Chloe Williams Arcanum 17:53.6 8:57/M 8
208 (< 5) 1860 Isabella Talebi Urbana 17:55.3 8:58/M 7
209 (> 7) 1631 Delana Pitts Botkins 17:57.2 8:59/M 7
210 127 1642 Ava Ullery Brookville 18:00.1 9:00/M 7
211 (> 7) 1814 Emma Muhlenkamp Russia 18:00.6 9:00/M 7
212 (< 5) 1671 Riley Longmire Fairlawn 18:01.4 9:01/M 7
213 (< 5) 1696 Lauren Miller Incarnation 18:02.5 9:01/M 8
214 128 1826 Rocky Stallone Shawnee 18:03.2 9:02/M 8
215 (< 5) 2174 Belle Blevins Preble Shawnee 18:09.0 9:05/M 8
216 (> 7) 1710 Lily Applegate Lebanon 18:09.7 9:05/M 7
217 129 1865 Sammi Pauling Valley View 18:10.5 9:05/M 7
218 (< 5) 1633 Alexis Biddlestone Bradford 18:12.4 9:06/M 8
219 (> 7) 1764 Allison Zang Minster 18:12.9 9:06/M 7
220 (> 7) 1625 Alivia Free Botkins 18:16.6 9:08/M 7
221 (< 5) 1619 Adaline Etherington Bethel 18:17.2 9:09/M 7
222 130 1924 Vivan Calhoun Xenia Warner 18:20.5 9:10/M 7
223 (< 5) 1688 Addison Brittingham Greenon 18:23.7 9:12/M 7
224 131 1804 Hannah Peterson Piqua 18:23.9 9:12/M 7
225 (> 7) 1796 Abby Poprocki Oakwood 18:26.6 9:13/M 8
226 (< 5) 1620 Abby Murlin Bethel 18:26.9 9:13/M 8
227 132 1660 Kara Stephan Covington 18:27.3 9:14/M 8
228 (< 5) 1845 Ellie Hellwig Springfield Northridge 18:27.9 9:14/M 7
229 133 1910 Kyra Vanwaning Wapakoneta 18:29.6 9:15/M 8
230 (> 7) 1885 Sarah Simons Versailles 18:33.4 9:17/M 8
231 (< 5) 1807 Ava Klingler Riverside 18:34.1 9:17/M 8
232 (> 7) 1798 Mckenzie Russell Oakwood 18:40.6 9:20/M 8
233 134 1840 Dakota Martin Sidney 18:41.9 9:21/M 8
234 (> 7) 1839 Adelyn Luginbill Sidney 18:42.2 9:21/M 7
235 (> 7) 1799 Abby Spitzmiller Oakwood 18:47.7 9:24/M 8
236 135 1612 Drew McComas Bellefontaine 18:52.3 9:26/M 7
237 (> 7) 1793 Olivia Larson Oakwood 18:53.0 9:27/M 7
238 136 1823 Akira Mosley Shawnee 18:56.7 9:28/M 8
239 137 1930 Lily Mackiewicz Xenia Warner 18:57.4 9:29/M 7
240 (< 5) 1735 Lucy Heller Madison 18:57.8 9:29/M 7
241 138 1862 Faith Asterino Valley View 19:01.4 9:31/M 7
242 139 1867 Mercedes Truax Valley View 19:03.2 9:32/M 7
243 (> 7) 1832 Cloe Crothers Sidney 19:04.2 9:32/M 8
244 140 1770 Alexa Fisher Monroe 19:04.3 9:32/M 8
245 (> 7) 1771 Ella Frank Monroe 19:05.5 9:33/M 7
246 (< 5) 1855 Annaliese Erdahl Troy Christian 19:09.2 9:35/M 7
247 (> 7) 1872 Audrey Eshelman Versailles 19:09.9 9:35/M 7
248 141 1742 Raegan Fulton Milton-Union 19:10.2 9:35/M 8
249 142 1659 Kinsey Mitchell Covington 19:12.3 9:36/M 8
250 (< 5) 1672 Lilana Phillips Fairlawn 19:14.1 9:37/M 8
251 (> 7) 1699 Ariel Brielmaier Indian Lake 19:14.3 9:37/M 7
252 (> 7) 1780 Rachel Riegal Monroe 19:14.9 9:37/M 7
253 (< 5) 1652 Kim Brenner Catholic Central 19:20.4 9:40/M 8
254 143 1927 Natalie Jopson Xenia Warner 19:25.1 9:43/M 7
255 (> 7) 1769 Hazel Carpenter Monroe 19:25.6 9:43/M 7
256 (> 7) 1622 Marissa Berryman Botkins 19:31.4 9:46/M 7
257 (> 7) 1705 Maggie Reese Indian Lake 19:31.6 9:46/M 8
258 (> 7) 1632 Peyton Wendel Botkins 19:32.2 9:46/M 8
259 144 1825 Samantha Smith Shawnee 19:35.7 9:48/M 8
260 (> 7) 1837 Mikayla Huckleby Sidney 19:36.5 9:48/M 7
261 (> 7) 1830 Anika Arcikauskas Sidney 19:36.7 9:48/M 7
262 (> 7) 1880 Becca Meyer Versailles 19:39.7 9:50/M 7
263 (> 7) 1835 Anna Fujioka Sidney 19:42.1 9:51/M 7
264 145 1608 Avery Hankins Bellefontaine 19:45.8 9:53/M 8
265 (< 5) 2172 Faith Jesse Preble Shawnee 19:47.4 9:54/M 7
266 (< 5) 2173 Diana Rodriguez Preble Shawnee 19:47.9 9:54/M 7
267 (> 7) 1618 Nora Thornton Bellefontaine 19:52.8 9:56/M 7
268 (> 7) 1627 Andrea Jutte Botkins 19:55.6 9:58/M 7
269 146 1909 Alyssa Selby Wapakoneta 19:58.3 9:59/M 8
270 147 1662 Audrey Tobe Covington 20:01.5 10:01/M 8
271 148 1849 Gracee Evans Springfield Shawnee 20:02.0 10:01/M 7
272 (< 5) 1687 Eliza Blosser Graham Local 20:11.2 10:06/M 7
273 (> 7) 1801 Elena Zois Oakwood 20:15.3 10:08/M 7
274 (> 7) 1609 Abbie Heuer Bellefontaine 20:21.7 10:11/M 7
275 149 1905 Triniti Johns Wapakoneta 20:24.5 10:12/M 8
276 (< 5) 1854 Abby Brookhart Troy Christian 20:29.7 10:15/M 8
277 (< 5) 1670 Sarah Clevenger Fairlawn 20:30.7 10:15/M 8
278 150 1783 Avaleigh Peters Northwestern 20:34.3 10:17/M 7
279 151 1863 Sierra McFadden Valley View 20:34.9 10:17/M 7
280 152 1602 Anna Stump Arcanum 20:35.3 10:18/M 7
281 153 1926 Ahniyah Coombs Xenia Warner 20:37.0 10:19/M 7
282 (> 7) 1893 Jane Fullenkamp W. Liberty-Salem 20:41.2 10:21/M 8
283 154 1786 Ella Windle Northwestern 20:44.9 10:22/M 8
284 155 1600 Shanona Hamilton Arcanum 20:47.3 10:24/M 7
285 (> 7) 1869 Gracie Brandewie Versailles 20:55.7 10:28/M 7
286 156 1829 Brook Walden Shawnee 20:56.0 10:28/M 8
287 157 1820 Trish Dean Shawnee 20:56.3 10:28/M 8
288 158 1676 Alyssa Cooksey Franklin 21:01.6 10:31/M 7
289 (> 7) 1610 Lilly Hudson Bellefontaine 21:07.3 10:34/M 7
290 159 1782 Emily Newland Northwestern 21:12.5 10:36/M 7
291 (> 7) 1607 Claire Grandstaff Bellefontaine 21:31.5 10:46/M 7
292 (> 7) 1800 Alyssia TenWolde Oakwood 21:47.7 10:54/M 7
293 160 1679 Caty OHara Franklin 21:58.6 10:59/M 8
294 (> 7) 1833 Emma Epley Sidney 22:05.1 11:03/M 8
295 161 1657 Gabby Hartwig Covington 22:05.7 11:03/M 7
296 (> 7) 1896 Nivea LaFollette W. Liberty-Salem 22:06.2 11:03/M 7
297 (> 7) 1888 Samantha Yerick Versailles 22:13.5 11:07/M 8
298 (> 7) 1776 Ava Minge Monroe 22:15.2 11:08/M 8
299 (> 7) 1892 Laney Craig W. Liberty-Salem 22:19.8 11:10/M 7
300 162 1928 Erin Kelly Xenia Warner 22:31.7 11:16/M 7
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Age
301 (> 7) 1882 Brooke Moorman Versailles 22:56.2 11:28/M 8
302 (> 7) 1617 Renee Thornhill Bellefontaine 23:04.7 11:32/M 7
303 (> 7) 1615 Zoey Rister Bellefontaine 24:10.2 12:05/M 8
304 (< 5) 1683 Ashley Garrett Franklin Monroe 24:26.9 12:13/M 7
305 (< 5) 2160 Camille Huber Legacy Christian 24:38.2 12:19/M 7
306 (< 5) 1765 Kaylin Johnson Mississinawa Valley 24:58.9 12:29/M 7
307 (> 7) 1932 India Moris Xenia Warner 25:09.5 12:35/M 7
308 163 1680 Tatum Riddiough Franklin 25:24.1 12:42/M 7
309 (< 5) 1922 Ciara Johnson Weisenborn 25:38.4 12:49/M 7
310 (> 7) 1709 Haleigh Anderson Lebanon 26:07.5 13:04/M 7
Team Summary Report - Girls
Middle School Girls
Middle School Girls
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 W. Liberty-Salem 68 1 7 14 22 24 37 48
Top 5 Times: 1:06:26.6
2 Waynesville 68 3 6 10 21 28 61 64
Top 5 Times: 1:06:55.1
3 Minster 122 5 11 26 38 42 49 58
Top 5 Times: 1:09:05.4
4 Lebanon 125 4 12 20 39 50 66 67
Top 5 Times: 1:09:15.8
5 Botkins 140 2 9 31 45 53 72 79
Top 5 Times: 1:09:10.2
6 Versailles 153 8 17 34 43 51 55 80
Top 5 Times: 1:10:13.9
7 Oakwood 177 16 23 29 52 57 103 106
Top 5 Times: 1:11:22.3
8 Russia 212 19 32 36 54 71 85 94
Top 5 Times: 1:12:14.3
9 Carroll 250 15 35 47 76 77 87 99
Top 5 Times: 1:13:22.8
10 Indian Lake 342 41 56 78 83 84 107 124
Top 5 Times: 1:16:14.7
11 Sidney 366 13 63 75 96 119 125 134
Top 5 Times: 1:17:27.8
12 Milton-Union 374 44 46 65 102 117 141
Top 5 Times: 1:17:54.1
13 Monroe 420 40 69 81 109 121 122 140
Top 5 Times: 1:19:39.8
14 Covington 429 27 30 98 132 142 147 161
Top 5 Times: 1:21:48.3
15 Brookville 443 62 70 90 101 120 127
Top 5 Times: 1:19:57.6
16 Piqua 464 60 89 91 93 131
Top 5 Times: 1:21:07.7
17 Bellefontaine 499 68 92 112 113 114 135 145
Top 5 Times: 1:22:36.7
18 Wapakoneta 503 74 88 97 111 133 146 149
Top 5 Times: 1:22:54.1
19 Arcanum 521 33 95 115 126 152 155
Top 5 Times: 1:25:49.1
20 Springfield Shawnee 571 82 100 118 123 148
Top 5 Times: 1:27:08.9
21 Valley View 573 59 108 129 138 139 151
Top 5 Times: 1:28:02.3
22 Northwestern 585 18 104 150 154 159
Top 5 Times: 1:32:51.6
23 Xenia Warner 599 73 116 130 137 143 153 162
Top 5 Times: 1:29:27.5
24 Shawnee 599 86 105 128 136 144 156 157
Top 5 Times: 1:28:58.9
25 Franklin 616 25 110 158 160 163
Top 5 Times: 1:39:14.8
Inc. Ansonia 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Baker 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Bethel 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Bradford 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Catholic Central 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Dayton Christian 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Dixie 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Fairlawn 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Franklin Monroe 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Graham Local 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Greenon 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Holy Angels 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Houston 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Incarnation 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Jackson Center 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Madison 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Mississinawa Valley 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. National Trail 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Riverside 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Springfield Northridge 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Troy Christian 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Twin Valley South 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Urbana 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Weisenborn 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Legacy Christian 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Preble Shawnee 3 finishers
Top 5 Times: